DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Upravený válec pro cestovní využití i začínající závodníky

Válec je primárně stavěný na použití sériových komponentů, výstupní rozměry kanálů odpovídají svým rozměrem pro sériové sací a výfukové kolínko. Charakteristika a rozsah úpravy jsou voleny tak, aby s nastavením motoru neměl problém ani začínající "ladič". Můžete samozřejmě využít potenciálu válce a pomocí jiných karburátorů (např. Dellortho 17, 19, 21), laděných výfuků nebo tzv. rychlé převodovky a získat další výkon. Pro správnou funkci válce je bezpodmínečně nutný perfektní stav celého motoru. Kliková hřídel a převodovka se musí otáčet jen s minimálními odpory přitom bez znatelných vůlí. Pro správnou funkci válce je nutné montovat hlavu se zmenšeným objemem spalovacího prostoru 4,5 - 5,0ml. 
Tento válec je možné rovněž dodat ve verzi SPORT (základní cena 2390,-), která se liší časováním sacího a výfukového kanálu. U verzí sport je již nutné použít sportovní výfukovou soustavu a doporučuji i hlavu se zvětšenou plochou žeber a sportovní tzv. "rychlou" převodovku.
Použitím zde nabízených komponentů se vozidlo stává nezpůsobilým dle zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu na pozemních komunikacích!
 
Cena úpravy válce: 2350kč
(v ceně je započítána úprava kanálů, výbrus válce, jednokroužkový píst, 2x litinový kroužek, čep a pojistné kroužky)
 
Na přání lze za příplatek dodat místo standardního jednokroužkového pístu dvoukroužkový píst na "tenké" kroužky 1,5mm (seriový dvoukroužek je na 2mm kroužky). +150kč k ceně úpravy.
 
 
Úprava seriové hlavy: 380kč
 
 
 
 
            
 
 
Možná verze jiného provedení výfukového kanálu. Je jen na Vás jakou si zvolíte.