DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Cestovní a Sport verze válce Babetta 210

Tato úprava byla do odvolání vyřazena z nabídky!!!!

Jde o modifikací originálního 4K válce pro cestovní využití. Válec je odladěný tak, aby bylo stále možné použití sériových komponentů, výstupní rozměry kanálů odpovídají svým rozměrem pro sériové sací a výfukové kolínko. Charakteristika a rozsah úpravy jsou voleny tak, aby s nastavením motoru neměl problém ani začínající "ladič". Můžete samozřejmě využít potenciálu válce a pomocí jiných karburátorů (např. Dellortho 17,5), laděných výfuků získat další výkon. Pro správnou funkci válce je bezpodmínečně nutný perfektní stav celého motoru. Kliková hřídel a převodovka se musí otáčet jen s minimálními odpory přitom bez znatelných vůlí. Podle váhy jezdce bude možná potřeba doladit pružiny rozběhových čelistí (většinou není nutné, ale záleží mnohdy na stupni únavy původních pružinek). Pro správnou funkci válce je nutné montovat hlavu se zmenšeným objemem spalovacího prostoru 5,5ml.
Tento válec je možné rovněž dodat ve verzi SPORT, která se liší časováním sacího a výfukového kanálu (cena 3300Kč). U verzí sport je již bezpodmínečně nutné použít jiné pružiny v rozběhové spojce a systém spojky pečlivě odladit dle váhy jezdce a charakteru provozu.
Použitím zde nabízených komponentů se vozidlo stává nezpůsobilým dle zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu na pozemních komunikacích!
 
Cena úpravy válce: 2900kč
 
(v ceně je započítána úprava kanálů, výbrus válce, dvoukroužkový píst, 2x litinový kroužek, čep a pojistné kroužky)
Úprava seriové hlavy: 380kč